Sam zbuduj profesjonalnie kuchnię...

to łatwiejsze niż myślisz !

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


Kosze i cargo

Email Drukuj PDF

Do przechowywania w kuchni dużych przedmiotów typu garnki, zastawa stołowa, produkty w dużych opakowaniach czy małe AGD świetnie nadają się różnego rodzaje kosze i cargo. Swoją popularność kosze zawdzięczają przede wszystkim łatwemu dostępowi i dobrej widoczności przedmiotów po wysunięciu z szafki. Szczególnie nadają się do dużych kuchni, gdy nie występuje problem ograniczoności miejsca, ponieważ rozwiązania te są dość mało ekonomiczne jeśli chodzi o wykorzystanie przestrzeni wnętrza w szafki. Coś za coś: wygoda albo konieczność upakowania szafek po brzegi.

Jaka jest różnica między koszem a cargo? W zasadzie dosyć swobodnie raz kosz nazywa się cargiem i odwrotnie, a najczęściej używa się określenia kosze cargo. Jedno i drugie wykonane jest z drutu i najczęściej ma formę półki lub szuflady. Jedynie kosze na odpady, o których dalej w rozdziale organizery, wykonane są jako pełne pojemniki i w tym przypadku nie ma problemów z nazewnictwem.
Dla porządku przyjmijmy, że wszystkie kosze jednopoziomowe będę nazywał koszem, a pozostałe cargiem, czyli z cargiem będziemy mieć do czynienia gdy połączymy kilka koszy.

Wszystkie kosze i carga są wysuwane z szafki - jedne mocowane są do frontów i wysuwane razem z frontem, inne - kosze pełniące funkcję szuflady wewnętrznej, wysuwają się dopiero po otwarciu szafki.
Podobnie jak w szufladach kosze mogą wysuwać się z szafki częściowo lub całkowicie i przesuwają się na rolkach lub prowadnicach kulkowych. Carga mogą być mocowane do dna lub boku korpusu szafki.
Wśród rozwiązań dostępnych na rynku znajdziemy również takie z dociąganiem i cichym domykaniem kosza. Są też rozwiązania, w których otwieranie i zamykanie carga odbywa się za pomocą siłownika hydraulicznego z napędem elektrycznym, sterowanego przyciskiem w cokole szafki.
W zależności od wykonania mogą być przeznaczone do mniejszego lub większego obciążenia. Regułą jest, że kosze i carga przeznaczone do kuchni mają wyższe obciążenia dopuszczalne od szuflad, co wynika z ich przystosowania do przechowywania dużych i ciężkich przedmiotów.
Poniżej przedstawiam kilka przykładów koszy i cargo z katalogu największego polskiego producenta tego typu akcesoriów firmy Rejs. Katalogi z pełną ofertą można ściągnąć ze stron producenta. 

 


konstrukcja szafki podblatowej warsztat materiał na blaty narzędzia montaż frontów obliczenia prowadnic METABOX konstrukcja szafy wysokiej dwuczęściowej zestawienie akcesoriów pomiary pomieszczenia montaż frontów szuflad kosze i cargo materiał na fronty podnośniki konstrukcja szafki narożnej prostej szuflady wewnętrzne firmy branżowe formatki dla szuflad eksploatacja kuchni konserwacja szafek harmonogram konstrukcja ściennej narożnej z dwoma frontami wykonanie szuflad METABOX pomoce warsztatowe zawiasy wykonanie szuflad TANDEMBOX wykonanie szafy stojącej wysokiej materiał na korpusy szafek hamulce, odbojniki konstrukcja szafki zlewozmywakowej montaż szafki podblatowej wyrzynarka wkręty utwardzane gwoździe inspiracje szuflady LEGRABOX gałki, uchwyty wybór wyposażenia szafek wiertarka koszt narzędzi wymiary szafek konstrukcja szafki wysokiej jednoczęściowej formatki szuflad TANDEMBOX bez relingów szuflady TANDEMBOX wykonanie szafki podblatowej pod piekarnik montaż blatu wykonanie szafki z szufladami eksploatacja organizery formatki dla szuflad METABOX częściowy wysuw prowadnice metalbox Gamet i inne elektronarzędzia formatki dla prowadnic kulkowych konstrukcja szafki ściennej standardowej wykonanie szafki narożnej z dwoma frontami wykonanie szafki ściennej praktyczne wskazówki młotowiertarka formatki dla szuflad TANDEMBOX z relingami wykonanie szuflad z prowadnicami rolkowymi wkrętarka porównanie kosztów zabudowy kuchni formatki - przykład organizacja pracy prowadnice TANDEM narzędzia ręczne konfirmaty montaż szaf wysokich konstrukcja szafki pod zabudowę piekarnika szuflady rolkowe prowadnice METABOX formatki konstrukcja szafki narożnej skośnej obliczenia szuflad TANDEMBOX obliczenia rolkowych wkręty do płyt gipsowych zasady podczas pracy


Jaki rodzaj blatu wybierasz?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości